ANASAYFA DIŞ PAZARLAR ÖDÜLLER BASIN BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ İLETİŞİM SİTE HARİTASI TR EN
BİLİM İLAÇ ÜRÜN PORTFÖYÜ AR-GE KURUMSAL SORUMLULUK ÜRETİM TESİSLERİ KARİYER
BİLİM'DEN HABERLER
BASIN BİLGİ KİTİ
2016 / Bilim'den Haberler
“Kariyerimin Kontrolü Bende” Kongresi Erzincan Üniversitesi öğrencileri ile buluştu. / 25.04.2016
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri tarafından, 19-22 Nisan tarihlerinde 8.’si düzenlenen “Kariyerimin Kontrolü Bende” Kişisel Gelişim Kongresi’ne, Erzincan Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Anadolu’daki üniversitelerde eğitim alan gençlerin yaşamlarındaki dönüm noktasını keşfetmelerini sağlamayı ve çalışma hayatlarında başarılı olabilmeleri için onlara ışık tutmayı amaçlayan kongreye toplam 6.634 öğrenci kayıt yaptırdı.
Erzincan Üniversitesi öğrencileri, kariyerlerine bir adım önde başlamak için, 4 gün boyunca, 18 farklı eğitim ve seminer, 33 oturum ve alanlarında uzman gönüllü eğitmenler tarafından sertifikalı eğitimler aldılar. Kongre boyunca verilen eğitimlere en yüksek düzeyde katılım gösteren üniversiteliler ise, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde özel staj imkanı kazandılar.

‘Kariyerimin Kontrolü Bende eğitimleri müfredata girmeli’ 

“Kariyerimin Kontrolü Bende”  diyen öğrenciler, “İletişim”, “Kişisel Liderlik”, “Girişimcilik”, “Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama”, “Geleceğimi Planlama” gibi çalışma hayatlarında onlara ilham verebilecek eğitimlerden yararlandılar. Bu eğitimler aracılığıyla gençlere, gerçek örnekler ve tecrübelerden derlenmiş uygulamalı oturumlar ile kendilerini tanıyacakları, potansiyellerini keşfedecekleri ve iş hayatında öne geçmenin ipuçlarını bulabilecekleri fırsatlar yaratıldı. Uzmanlar ve üniversite yetkilileri, bu eğitimlerin, öğrencilerin kişisel gelişimi için yol gösterici olduğu ve üniversitelerin eğitim müfredatına girmesi gerektiği konusunda görüş bildirdiler.

Bugüne kadar 8 üniversitede 9000’den fazla öğrencinin kariyer planlamasına destek olan proje, önümüzdeki yıllar içerisinde de Anadolu’da eğitim gören öğrencilerin hayatına dokunarak onlara ilham vermeye devam edecek. 
“Kariyerimin Kontrolü Bende” Kongresi 7. yılında Erzincan Üniversitesi öğrencileri ile buluşuyor. / 30.03.2016
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu tarafından düzenlenen, “Kariyerimin Kontrolü Bende” Kişisel Gelişim Kongresi, 19-22 Nisan 2016 tarihlerinde, Erzincan Üniversitesi’nde gerçekleşiyor. Kongrenin amacı, Anadolu’daki üniversitelerde eğitim alan, geleceğin profesyonellerine, çalışma hayatlarında başarılı olabilmeleri için sahip olmaları gereken temel beceri ve farkındalıkları kazandırmak.

“Kariyerimin Kontrolü Bende”
 Kişisel Gelişim Kongresi, gençlerin kariyerlerine bir adım önde başlamalarına destek olmak amacıyla gönüllülük temelinde tasarlanmış örnek bir proje. Kongrede, tamamı gönüllü eğitmenler tarafından, 4 gün boyunca, “Kariyer Yolunda İletişim”, “Kişisel Liderlik”, “Başarı Odaklı Hedef Belirleme”, “Takım Olmak ve Takım Başarısı”, “Geleceğimi Planlama” gibi eğitimler veriliyor. Bu eğitimler aracılığıyla öğrenciler, 4-5 farklı eğitim alabiliyor ve bu eğitimleri sertifikalandırabiliyorlar.  Kongre boyunca verilen eğitimlere en yüksek düzeyde katılım gösteren üniversitelilere, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde özel staj imkanı sunuluyor ve kariyer planlamalarında onlara yol gösterecek fırsatlar yaratılıyor.  

 Bugüne kadar 7 üniversitede 8000’den fazla öğrencinin kariyer planlamasına ilham veren proje, son olarak 2013 yılında, Adıyaman Üniversitesi ve Harran Üniversitesi’nde, paralel olarak uygulandı ve Adıyaman Üniversitesi’nde 1.241, Harran Üniversitesi’nde ise 1.897 öğrencinin hayatına dokunmayı başardı.
Bilim İlaç Gönüllüleri 11. Runatolia Maratonu’nda Koştu! / 07.03.2016
Bilim İlaç, 6 Mart 2016 tarihinde, Antalya’da düzenlenen 11. Runatolia Maratonu’na 20 gönüllüsü ile katılarak, kurumsal takımlar sıralamasında AÇEV’in ‘Başka Bir Masal Anlat Baba’ projesi için en fazla destek toplayan kurumlar arasında yer aldı.

Bilim İlaç gönüllülerinin, maratona katılım göstererek ve sonrasında bağış toplayarak desteklediği ‘Başka Bir Masal Anlat Baba’ projesi ile Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması, çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan ve aile içinde daha fazla iletişim kuran baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in (Anne ve Çocuk Eğitim Vakfı) yürüttüğü Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda, 4.500 ailenin hayatını değiştirmeyi amaçlayan AÇEV için maratona katılan Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri 10K koşusunu başarıyla tamamlayarak, topladıkları bağış tutarı ile AÇEV yararına koşan 67 kurumsal takım arasında 5. olarak baba eğitimine en çok destek toplayan kurumlar arasında yer aldı.

Bağışlardan elde edilen gelir, çocukların sağlıklı gelişimi için babaların hayatına dokunmanın önemini fark ettirmek amacıyla kullanılmaktadır. AÇEV’in baba-çocuk ilişkilerini yeniden tanımlamayı hedeflediği kampanyaya destek olan Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri toplumsal farkındalığın gelişmesine katkı sağladı. 

Projeye destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ederiz.

KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU
Kurumsal Sorumluluk Raporu
Sorumluluğumuzu Paylaşıyoruz. Türkiye’ye rapor veriyoruz.
YARATICI FİKİR PLATFORMU
Yaratıcı Fikir Platformu
Fikirlerinizi önemsiyoruz.
Bizlerle yaratıcı fikirlerinizi paylaşmak için...
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ
Toplum Gönüllüleri
Çözümün Bir Parçası Olmak İçin!
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri
AVRUPA KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ
Alzheimer Çağrı Merkezi
2011 Avrupa Kalite Büyük Ödülü Bilim İlaç’ın
KariyerKariyer Site HaritasıSite Haritası Bize UlaşınBize Ulaşın
İletişim Formuİletişim Formu Bilim'den HaberlerBilim'den Haberler BasınBasın
AnketlerAnketler Büyük GörBüyük Gör RSSRSS
KISISEL VERILERIN KORUNMASIKişisel Verilerin Korunması
Bilim İlaç hakkındaki yeniliklerden
haberdar olmak için kayıt olun!
Bizi Takip Edin! Facebook Twitter Linkedin
© 2005-2022 Bilim İlaç
BİLİM PLAZA Piyalepaşa Bulvarı Kaptanpaşa Mah. Zincirlikuyu Cad. No:184 34440 Beyoğlu / İstanbul Tel: (212) 365 15 00 - Faks: (212) 276 29 19
Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.