ANASAYFA DIŞ PAZARLAR ÖDÜLLER BASIN BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ İLETİŞİM SİTE HARİTASI TR EN
BİLİM İLAÇ ÜRÜN PORTFÖYÜ AR-GE KURUMSAL SORUMLULUK ÜRETİM TESİSLERİ KARİYER
BİLİM'DEN HABERLER
BASIN BİLGİ KİTİ
2013 / Bilim'den Haberler
"Kariyerimin Kontrolü Bende" Kişisel Gelişim Kongresi Adıyaman ve Şanlıurfa'da 3 Bin Gence Ulaştı, Kariyer Yolculuklarında Gençleri Geleceğe Hazırladı / 14.10.2013
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu (BİTG) tarafından altı yıldır aralıksız yürütülen ve Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim kongresi olma özelliğini taşıyan “Kariyerimin Kontrolü Bende”, 30 Eylül – 5 Ekim tarihlerinde Adıyaman ve Harran Üniversitelerinde gençlerle buluştu. Toplamda 3000’den fazla üniversite öğrencisine kişisel gelişim ve iş yaşamına hazırlık eğitimlerinin verildiği kongrenin Adıyaman’daki ayağında ünlü aktör Ediz Hun, Şanlıurfa’da ise başarılı radyo ve TV programcıları Cenk & Erdem kariyer hikayelerinden tüyoları gençlerle paylaştı.

Bilim İlaç’ın desteğiyle; bireysel yetkinliklerini, tecrübesini, entelektüel sermayesini;  "Çözümün bir parçası olmak" üzere ihtiyacı olan kişilerle paylaşan gönüllü çalışanların kurduğu Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu’nun 6 yıldır kesintisiz sürdürdüğü “Kariyerimin Kontrolü Bende“ Kişisel Gelişim Kongresi yine dopdolu bir programla gençlerle buluştu.

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıfında okuyan ve mezun olmaya hazırlanan öğrencilere ihtiyaç duydukları kariyer ve gelişim fırsatını sunmayı amaçlayan “Kariyerimin Kontrolü Bende” Kişisel Gelişim Kongresi bu yıl  30 Eylül - 3 Ekim tarihlerinde Adıyaman Üniversitesi’nde, 2-5 Ekim tarihlerinde ise paralel olarak Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Gençlerin ücretsiz olarak katıldığı kongre kapsamında; Türkiye’de özel sektör şirketlerinin üst düzey yöneticilerine eğitim veren, alanında başarılı, araştırmacı ve profesyonel 40’a yakın eğitmeni 1 hafta süresince, gençlere rol model olabilmek ve onları kariyerlerinde bir adım öne geçirebilmek için gönüllü olarak kişisel gelişim eğitimleri verdi.

Ünlülerden gençlere tüyolar 

Kongrenin Adıyaman’daki açılış ayağında ünlü aktör Ediz Hun, Şanlıurfa’da ise başarılı radyo ve TV programcıları Cenk & Erdem kendi kariyer yolculuklarından sözederken gençlere; “ne istediğinizi iyi bilin, kendinizi, zayıf ve güçlü yönlerinizi iyi tanıyın ve geliştirin, kariyerinizle ilgili kararları veren siz olun” tavsiyesinde bulundu.

Sadece öğrenciler değil, öğretim görevlileri de eğitim aldı...

Adıyaman Üniversitesi’nde 1241, Harran Üniversitesi’nde ise 1897 genci kariyer yolculuklarına hazırlayan projede bu yıl gençlere; “Etkili Sunum Teknikleri”, “Takım Çalışması”, “Özgeçmiş Oluşturma ve Mülakatta Başarı”, “Kariyer Planlama”, “Bireysel İmaj”, “Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama”, “Girişimcilik” gibi birçok farklı konuda eğitimler verilirken “Liderlikle Gelişmek ve Geliştirmek” başlıklı oturum da öğretim görevlilerine özel olarak düzenlendi.

Önceki yıllarda hayata geçirilen ve bugüne kadar 43 öğrencinin yararlandığı özel staj imkanı da bu yıl Adıyaman ve Harran Üniversitesi öğrencileri için sunulmaya devam edecek. Kongrenin ardından Özel Sektör Gönüllüler Derneği üyesi 70’e yakın şirketin açacağı kontenjanlardan faydalanacak öğrenciler, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde benzersiz bir staj fırsatı yakalayarak öğrendiklerini hayata geçirebilecekler. 

Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu’nun düzenlediği, toplamda 61 eğitim ve 109 oturum ile Türkiye’deki en büyük kişisel gelişim kongresi olma özelliğini taşıyan “Kariyerimin Kontrolü Bende” projesi, hem özel sektör hem kamunun odağında yer alan, Türkiye'nin doğusu ve batısı arasındaki “eğitimde fırsat eşitsizliği” sorununa eğiliyor. Özellikle Anadolu’da faaliyet gösteren üniversitelerdeki öğrencilere kariyer planlamalarında destek olmayı, rol model yaratabilmeyi, bilgi ve becerilerini geliştirmeyi, vizyon oluşturmalarına yardımcı olmayı ve kariyerlerine bir adım önde başlamalarını sağlamayı hedefleyen proje, genç işsizliğinin %17'lerde olduğu ülkemizde, gençlerin istihdama yeteri kadar katılamama sorununa da dolaylı da olsa çözüm sunuyor.

 

Ana sponsorluğunu Bilim İlaç’ın yaptığı “Kariyerimin Kontrolü Bende” kişisel gelişim kongresi tamamen gönüllülük ilkesiyle hayata geçiyor. Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri’nden oluşan koordinasyon ekibi, tüm profesyonel eğitmenler, görev alan öğretim görevlileri ve üniversite yetkilileri, asistan öğrenciler ve lojistik destek sağlayan tüm şirketler kendi yetkinlik alanlarında projeye gönüllü olarak destek veriyor.

 

Geçtiğimiz 5 yılda kartopu etkisi ile eğitim alanlar büyüyor

 

2008 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde 60 öğrenciyle pilot olarak başlanılan proje, gönüllü sayılarının artması ile 2009’da Erzurum Atatürk ve 2010’da Kayseri Erciyes üniversitelerinde 3 günlük ve 300’er öğrencinin katıldığı bir etkinlik iken; 2011 yılında daha da geliştirilerek Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde 4 günlük ve 1.600 öğrencinin katıldığı, 2012 yılında ise Elazığ Fırat Üniversitesi’nde  1740 öğrencinin faydalandığı bir kongreye dönüştürüldü.


Galeri


Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Yine, Yeniden Avrupa'da Türkiye'yi Temsil Etti! / 01.07.2013
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri, Avrupa Komisyonu’nun düzenlediği Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri yarışmasında Türkiye’nin önde gelen 49 şirketini geride bırakarak birinci oldu. Platformumuz, 25 Haziran tarihinde Brüksel’de yapılacak Avrupa KSS Ödül Töreni’nde en iyi KSS uygulaması olarak Türkiye’yi temsil etti.

Avrupa Komisyonu tarafından “Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişimi 2011 – 2013” projesi kapsamında, en başarılı KSS işbirliğini hayata geçiren ve bunun iletişimini en iyi şekilde yapan şirketlerin ödüllendirildiği ve bu yıl “İşbirliği, İnovasyon ve Etki” teması altında düzenlenen yarışmaya Türkiye'de 50 şirketten 62 başvuru yapıldı. Jüri tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçen 23 şirketten 26 proje, 8 Nisan’da Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen final gününde birincilik için yarıştı.

Jüri önünde kısa bir sunum yapan şirketlerden “Büyük Şirket” ve “KOBİ” kategorilerinde iki ayrı birinci seçildi. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin ve en başarılı sosyal sorumluluk projelerinin yarıştığı etkinlikte Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu; oluşturulan başarılı işbirlikleri, toplumsal sorunlara karşı ortaya konulan inovatif çözümler ve yarattığı etki göz önüne alınarak; Avrupa Birliği Bakanlığı Siyasi İşler Başkanı Ege Erkoçak, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Melsa Ararat, Güneydoğu Anadolu Projesi İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı, CSR Europe Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Dinler’den oluşan jüri tarafından “Büyük Şirket” kategorisinde Türkiye’nin en başarılı uygulaması seçildi.

25 Haziran tarihinde Brüksel'de gerçekleştirilen ödül töreni öncesinde Avrupa'nın 30 ülkesinden en iyi uygulama seçilen büyük ve küçük ölçekli 60 şirket projelerinin sunumunu yaparak bilgi paylaşımında bulundu. 2012 yılında başlatılan, büyük ölçekli ve KOBİ bazında iki farklı kategorideki şirketlerin en az bir ticari olmayan kuruluş ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği projelerin yer aldığı ödül töreninde Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri Platformu gerçekleştirdiği 116 işbirliği ve yarattığı etki ile diğer ülke temsilcilerinin beğenisini topladı.


Galeri


KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU
Kurumsal Sorumluluk Raporu
Sorumluluğumuzu Paylaşıyoruz. Türkiye’ye rapor veriyoruz.
YARATICI FİKİR PLATFORMU
Yaratıcı Fikir Platformu
Fikirlerinizi önemsiyoruz.
Bizlerle yaratıcı fikirlerinizi paylaşmak için...
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ
Toplum Gönüllüleri
Çözümün Bir Parçası Olmak İçin!
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri
AVRUPA KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ
Alzheimer Çağrı Merkezi
2011 Avrupa Kalite Büyük Ödülü Bilim İlaç’ın
KariyerKariyer Site HaritasıSite Haritası Bize UlaşınBize Ulaşın
İletişim Formuİletişim Formu Bilim'den HaberlerBilim'den Haberler BasınBasın
AnketlerAnketler Büyük GörBüyük Gör RSSRSS
KISISEL VERILERIN KORUNMASIKişisel Verilerin Korunması
Bilim İlaç hakkındaki yeniliklerden
haberdar olmak için kayıt olun!
Bizi Takip Edin! Facebook Twitter Linkedin
© 2005-2022 Bilim İlaç
BİLİM PLAZA Piyalepaşa Bulvarı Kaptanpaşa Mah. Zincirlikuyu Cad. No:184 34440 Beyoğlu / İstanbul Tel: (212) 365 15 00 - Faks: (212) 276 29 19
Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.