ANASAYFA DIŞ PAZARLAR ÖDÜLLER BASIN BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ İLETİŞİM SİTE HARİTASI TR EN
BİLİM İLAÇ ÜRÜN PORTFÖYÜ AR-GE KURUMSAL SORUMLULUK ÜRETİM TESİSLERİ KARİYER
BİLİM İLAÇ HAKKINDA
MİSYON / VİZYON / DEĞERLER
İLKELERİMİZ
ETİK İLKELİ YÖNETİMİMİZ
KURUMSAL YÖNETİM
POLİTİKALARIMIZ
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
ÖDÜLLER - SERTİFİKALAR
İŞ GELİŞTİRME
LİNKLER
KURUMSAL YÖNETİM
Kalite Yönetimi

Bilim İlaç olarak, “insanı, kaliteyi ve geleceği” en önemli unsur olarak görmekte, önemsemekte ve kullanıma sunduğumuz ilaçların;

  • Tanımlanmış kalitede olması,
  • Güvenli kullanılması,
  • Beklenen etkililiği göstermesi için gereken tüm önlemleri almaktayız.

Yönetimimiz ve tüm çalışanlarımız insan sağlığına hizmet sorumluluğu ve bilinciyle bu hedeflere ulaşılmasını sağlamaktadır. Kurumumuzda uygulanmakta olan kalite sistemi, uluslararası standartlardadır ve güncel yönetmelik ve kılavuzları (GMP-İyi İmalat Uygulamaları, GLP-İyi Laboratuvar Uygulamaları, GCP-İyi Klinik Uygulamaları vb. güncel kuralları) ve ayrıca çağdaş Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) prensiplerini temel almıştır. Kalite Yönetim Sistemimizin temel unsurları, şirketimiz tarafından yayımlanan “Kalite Politikası” ile açıklanmıştır. Ayrıca, çağdaş kalite yaklaşımının ve müşteri odaklılığının bir sonucu olarak çevreye, sağlığa ve sürekli gelişmeye verdiği önem gereği kurumumuz;

  • Toplam Kalite anlayışı çerçevesinde EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli’ni 1998 yılından itibaren uygulamaktadır.
  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni 2004 yılından itibaren uygulamaktadır.
  • ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi standartlarını 2004 yılından itibaren uygulamaktadır.
  • OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını 2004 yılından itibaren uygulamaktadır.

Kurumumuzda uygulanan tüm Kalite ve Yönetim Sistemleri, düzenli olarak denetlenmekte ve gözden geçirilmekte; bu yolla sistemlerin yeterliliği, uygunluğu ve etkililiği değerlendirilerek sürekli olarak iyileştirilmektedir.

“Kalite Sistemi” güvencemiz altında imal ederek sunduğumuz kaliteli ürünlerimizle, tüm müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için çalışmaktayız.

EFQM Mükemmellik Modeli

Bilim İlaç olarak, insan sağlığını doğrudan ilgilendiren zor ve hassas bir sektörün içinde bulunuyoruz. Ürün kalitesi her şeyin önünde yer alıyor. Bütün bunların bilincinde olarak, kuruluşumuzdan bu yana kaliteyi hep ön planda tutmakta ve bir yaşam felsefesi olarak benimsemekteyiz.

Başarılı kuruluşlar, paydaşları için olağanüstü sonuçlar yaratma ve bunları sürdürme becerisine sahip olanlardır. Ancak giderek artan küresel rekabetin, hızlı teknolojik gelişmelerin, sürekli olarak değişen iş süreçlerinin, ekonomik ve sosyal atmosferdeki ve müşteri kitlelerindeki hızlı değişimlerin söz konusu olduğu bir dünyada, bu sonuçları sürdürebilmek daha da zor bir hale gelmektedir.

Bilim İlaç’ta Toplam Kalite Yönetimi uygulamasına başlangıç da buna yönelik bir soru ile gerçekleştirildi: “Değişimlerin bu denli süratli yaşandığı bir dünyada mevcut iş yapma alışkanlıklarımızla varlığımızı sürdürebilir miyiz?” Bu değişime ayak uydurabilmek için Bilim İlaç’ta bir seferberlik başlatıldı. Tüm paydaşlarımızı ve toplumu mutlu edecek sonuçlar almak ve ilaç sektöründe kalite yolculuğunda öncülük yapmak üzere 1998 yılında EFQM (European Foundation for Quality Management-Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli'ni benimsedik ve o yıldan günümüze çalışmalarımızı model kapsamında sürdürmekteyiz.

Hayata geçirdiğimiz başarılı çalışmalar neticesinde; 2004 yılında EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Onayı’na, 2006 yılında TÜSİAD-KalDer tarafından verilen “Ulusal Kalite Büyük Ödülü”ne, 2009 yılında Avrupa Kalite Yönetim Vakfı EFQM Mükemmelik Modeli Finalistliği’ne, 2010 yılında verilen TÜSİAD-KalDer “Mükemmellikte Süreklilik Ödülü”ne ve 2011 yılında son 3 yıldır Avrupa'da hiçbir kuruluşun alamadığı "Avrupa Kalite Büyük Ödülü"ne, 4 ayrı kategoride de başarı ödülüne layık görüldük. Bu ödüller Türk ilaç sektöründe alınan ilk ve tek ödül olma özelliğini taşımaktadır.

Bilim İlaç olarak, kendi içimizde oluşan bu olumlu havayı geliştirerek yaygınlaştırmak, sektörde iyi bir örnek olmak, yol gösterici rolü üstlenmek ve böylece misyonumuzu gerçekleştirmek istiyoruz. Aynı zamanda tüm paydaşlarımıza mükemmel bir kuruluş olmayı benimsediğimizi göstermekte, sonu olmayacak bir yolculukta azimle ilerleyeceğimizi taahhüt etmekteyiz.

İtibar Yönetim Modeli

Bilim İlaç olarak sadece ilaç endüstrisinde değil tüm sektörler arasında kurum itibarını etkin bir şekilde yönetme ve bu konuda “örnek” şirketler arasında gösterilme hedefine iş modelimiz içinde yer vermekteyiz.

Kurum itibarı yönetim modelini 2006 yılının sonundan itibaren uygulamaya başladık. Özellikle 1998’den bu yana sürekli değişim içinde olan Bilim İlaç'ta değişim stratejisinin bir parçası olarak kurum itibarını gördük. Kurum itibarı farkındalığının yaratılması için oluşturduğumuz İtibar Elçileri, tüm şirketler için kıyaslama yapılacak nitelikte bir platformdur.

Diğer yandan gönüllülük yönetimi kapsamında hayata geçirdiğimiz ve bugün artık bir marka haline gelen Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri tüm Türkiye’ye yayılmış durumdadır. Sürdürülebilir kalkınma esaslı iş stratejilerini benimseyen Bilim İlaç’ta “sürdürülebilir kalkınma” stratejik planda önemli bir yer tutmaktadır. Daha yaşanabilir bir dünya için sorumluluk alan kurumumuzda yine pek çok şirkette karşımıza çıkmayan bir uygulama var; Sürdürülebilirlik Kurulu...

Bu konuda uluslararası standartlara uygun içerikte politika ve süreçlerin tanımlanmış olması kurum itibarına en fazla girdi sağlayan hususlar arasında. Kurumsal yönetim ilkelerine uyumlu şirket yönetimi, iş etiği ve ilkeleri prensipleri doğrultusunda Etik Kurul yapılanması yine kurum itibarının etkili bir şekilde yönetilmesindeki önemli hususlar arasında yer almaktadır. Tüm bu çalışmaların arkasında şirketimizin kurumsal değerlerini çalışanlarımızla birlikte inşa etmiş olmamız ve uygulamakta olduğumuz Bİ’L Liderlik Modeli kapsamında değerlerimizin tüm çalışanlarımıza ve süreçlerimize entegrasyonu var.

“En değerli sermayemiz”olarak tanımladığımız kurum itibarı ile ilgili kurumsal değerlerimizi, tüm politika ve süreçlerimize indirgemeye yönelik bir vizyon oluşturulmuştur. Tüm paydaşlarımızı kucaklayacak, toplumsal duyarlılıklar ile Bilim İlaç arasında kurum itibarını “güvene” dönüştürecek uzun soluklu bir eylem planı hayata geçirilmiştir.

KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU
Kurumsal Sorumluluk Raporu
Sorumluluğumuzu Paylaşıyoruz. Türkiye’ye rapor veriyoruz.
YARATICI FİKİR PLATFORMU
Yaratıcı Fikir Platformu
Fikirlerinizi önemsiyoruz.
Bizlerle yaratıcı fikirlerinizi paylaşmak için...
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ
Toplum Gönüllüleri
Çözümün Bir Parçası Olmak İçin!
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri
AVRUPA KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ
Alzheimer Çağrı Merkezi
2011 Avrupa Kalite Büyük Ödülü Bilim İlaç’ın
KariyerKariyer Site HaritasıSite Haritası Bize UlaşınBize Ulaşın
İletişim Formuİletişim Formu Bilim'den HaberlerBilim'den Haberler BasınBasın
AnketlerAnketler Büyük GörBüyük Gör RSSRSS
KISISEL VERILERIN KORUNMASIKişisel Verilerin Korunması
Bilim İlaç hakkındaki yeniliklerden
haberdar olmak için kayıt olun!
Bizi Takip Edin! Facebook Twitter Linkedin
© 2005-2022 Bilim İlaç
BİLİM PLAZA Piyalepaşa Bulvarı Kaptanpaşa Mah. Zincirlikuyu Cad. No:184 34440 Beyoğlu / İstanbul Tel: (212) 365 15 00 - Faks: (212) 276 29 19
Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.