ANASAYFA DIŞ PAZARLAR ÖDÜLLER BASIN BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ İLETİŞİM SİTE HARİTASI TR EN
BİLİM İLAÇ ÜRÜN PORTFÖYÜ AR-GE KURUMSAL SORUMLULUK ÜRETİM TESİSLERİ KARİYER
İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ
NASIL KARİYER YAPABİLİRİM
İŞE ALIM
LİDERLİK RUHUMUZDA VAR
ORYANTASYON
YETENEK YÖNETİMİ
PERFORMANS YÖNETİMİ
ÜCRET YÖNETİMİ VE SOSYAL HAKLAR
BİLİMK@MPÜS
İŞ-ÖZEL YAŞAM DENGESİ
BİLİM AİLEM
GÖNÜLLÜYÜZ
İŞ FIRSATLARIMIZ
İK'DAN HABERLER
SIKÇA SORULAN SORULAR
YETENEK YÖNETİMİ

Bilim İlaç’ta her bir çalışanımızı “yetenek” olarak görüyoruz. Bireysel gelişim olanakları hazırlayarak, çalışanlarımızın potansiyellerini ortaya çıkaracakları ve geliştirecekleri katılımcı bir iş ortamı oluşturuyor, kariyer fırsatlarını değerlendirmelerini sağlıyoruz.

"Bilim İlaç’ta, tüm İnsan Kaynakları süreçlerimizde, yetenek yönetimi temel yaklaşım haline gelmiştir."

Çalışanlarımızın potansiyellerini ve kariyerlerini geliştirmek için atmak isteyecekleri her adımda, sistemlerimiz bir kılavuz, bir danışman gibi çalışıyor.

“Sadece bugünün değil, geleceğin yeteneklerini işe alıyoruz”

İK planlarımızı oluştururken doğru yeteneğin bulunması, sadece bugünün değil, geleceğin yeteneklerinin istihdam edilmesi, Bilim İlaç için kritik başarı faktörleri arasında yer almaktadır. İçinde bulunduğumuz sektörün özellikleri açısından, çalışanlarımızın bilgi birikimleri ve yetkinlikleri bizim için büyük önem taşımaktadır. İlaç sektörünün dinamikleri, yetkin ve potansiyeli yüksek çalışanların istihdam edilmesini ve çalışanların sürekli gelişmelerini sağlayacak sistemlerin etkin uygulanmasını gerektirmektedir.

“Hedefimiz, çalışanlarımıza hayallerinin kariyerini sunmak”

Çalışanlarımızın yeteneklerini keşfetmek amacıyla kullandığımız tüm araçların ortak hedefi, çalışanlarımızı iyi tanımak, beklentilerini bilmek ve bu beklentileri karşılayabilmektir. Bu amaçla kullandığımız ve tüm çalışanlarımızı kapsayan en yaygın aracımız, Performans Değerlendirme Sistemi’dir. Tüm çalışanlarımızı kapsayan sistemde amaç, çalışanlarımızı sadece değerlendirmek değil, iş planlarına katılımı sağlamak, başarı için motive etmek ve potansiyellerini geliştirmek için planlama yapmaktır.

Kurumumuzda, genç ve yüksek niteliklere sahip bir çalışan profili mevcuttur. Onların kariyer beklentilerini ve hedeflerini bilmek, yönetmek, kurumla paralel hedefler geliştirmelerini sağlamak ve hedeflerini doğru yönetebilmeleri için onlara rehberlik etmek, Yetenek Yönetimi açısından çok önemlidir. Yetenek Avcısı olarak adlandırdığımız sistem üzerinden uyguladığımız “Kariyerimin Kontrolü Bende” uygulaması ile çalışanlarımızın kariyer hedeflerini soruyor, kariyer gelişiminin sorumluluğunu üstlenmelerini sağlıyor ve kariyerlerini doğru yönetebilmeleri için onlara rehberlik ediyoruz. Bu sistemde bir adım öne çıkan çalışanlarımızı ise Geliştirme Merkezi’ne yönlendiriyoruz. 

“Çalışanlarımızı kendilerinden de iyi tanırız”

Geliştirme Merkezi’nin kullanılmasının temel amacı, çalışanların güçlü ve gelişime açık yönlerini tarafsız bir şekilde saptarken aynı zamanda Geliştirme Merkezi uygulamalarıyla belirli yetkinlikler doğrultusunda stratejik görülen pozisyonlara aday çalışanların gelişim alanlarını ve ihtiyaç seviyelerini belirlemek, pozisyona uygunluk durumuna karar verebilmektir.

Yetenek yönetim sürecinin tarafsızlığı ve profesyonelliği, çalışanlarımızın sisteme inancını ve motivasyonlarını korumak, gelişime odaklanmalarını sağlamak yönünde büyük önem taşımaktadır.

KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU
Kurumsal Sorumluluk Raporu
Sorumluluğumuzu Paylaşıyoruz. Türkiye’ye rapor veriyoruz.
YARATICI FİKİR PLATFORMU
Yaratıcı Fikir Platformu
Fikirlerinizi önemsiyoruz.
Bizlerle yaratıcı fikirlerinizi paylaşmak için...
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ
Toplum Gönüllüleri
Çözümün Bir Parçası Olmak İçin!
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri
AVRUPA KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ
Alzheimer Çağrı Merkezi
2011 Avrupa Kalite Büyük Ödülü Bilim İlaç’ın
KariyerKariyer Site HaritasıSite Haritası Bize UlaşınBize Ulaşın
İletişim Formuİletişim Formu Bilim'den HaberlerBilim'den Haberler BasınBasın
AnketlerAnketler Büyük GörBüyük Gör RSSRSS
KISISEL VERILERIN KORUNMASIKişisel Verilerin Korunması
Bilim İlaç hakkındaki yeniliklerden
haberdar olmak için kayıt olun!
Bizi Takip Edin! Facebook Twitter Linkedin
© 2005-2022 Bilim İlaç
BİLİM PLAZA Piyalepaşa Bulvarı Kaptanpaşa Mah. Zincirlikuyu Cad. No:184 34440 Beyoğlu / İstanbul Tel: (212) 365 15 00 - Faks: (212) 276 29 19
Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.