ANASAYFA DIŞ PAZARLAR ÖDÜLLER BASIN BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ İLETİŞİM SİTE HARİTASI TR EN
BİLİM İLAÇ ÜRÜN PORTFÖYÜ AR-GE KURUMSAL SORUMLULUK ÜRETİM TESİSLERİ KARİYER
BİLİM İLAÇ VE KURUMSAL SORUMLULUK
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİMİMİZ
EKOLOJİK DUYARLILIĞIMIZ
SOSYAL DUYARLILIĞIMIZ
TOPLUMSAL YATIRIM
EKONOMİK KATMA DEGERİMİZ
KURUMSAL SORUMLULUK RAPORLARI
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİMİMİZ

Bilim İlaç olarak sürdürülebilirlik çalışmalarımızın temelini 1998 yılında attık. 1998 yılından itibaren EFQM (European Foundation for Quality Management-Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli’ni uyguluyoruz. Söz konusu çalışmalar ışığında uzun yıllardır ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerimizi ölçüyor ve daha da mükemmeline erişmek üzere iyileştirme planları hazırlıyoruz. 2006 yılı sonundan itibaren itibar yönetimi modelini uygulamaya başladık. Böylece kurumumuzun stratejileri içine “sürdürülebilirlik” konusu girdi.

Şirket içindeki tüm bölümleri temsilen karar yetkisi olan kişilerden oluşan ve genel müdür tarafından desteklenen bir Sürdürülebilirlik Kurulumuz var. Sürdürülebilirlik Kurulumuz, tüm iş stratejilerinin sürdürülebilirlik yaklaşımıyla uyumlu olmasına yönelik stratejik planlar yapıyor; hedefler belirliyor ve uygulamayı izleyip değerlendiriyor. Şirket yönetiminde etkin olan kurul ve direktörlüklerin performans göstergelerine sürdürülebilirlikle bağlantılı göstergeler ekleniyor ve bu konulardaki performans ve gelişmeler kurul tarafından takip ediliyor.

Bir sorumlu vatandaş olan Bilim İlaç için sürdürülebilirlikte öncelikli konular; insan mutluluğu, toplumsal kalkınma ve çevre korumadır. Bu konularda kendimizi geliştirmeye çalışıyor ve başkalarına örnek olabilecek yenilikçi uygulamalar geliştiriyoruz.

Sürdürülebilirlik yaklaşımının kurum kültürüne yerleşmesi ana hedefimiz ve bu yolda çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz öncelikli olmak üzere tüm paydaşlarımızın katılımını ve gelişimini önemsiyoruz.

Sürdürülebilirlik çalışmalarımızın temelinde şeffaflık ve hesap verebilirlik yatıyor. İyileştirmeye açık alanları belirleyip, iyileştirme planları yapmadan, kaynağında yatan nedeni bulup onu sorguluyoruz. İyileştirme planlarının kalıcı olması ve değişime katkı sağlaması için uygulanabilir olması bizim için çok önemli.


Sürdürülebilirlik çalışmalarımızla kendi sektörümüze ve Türk iş dünyasına öncülük etmeyi hedefliyoruz.

2010 Kurumsal Sorumluluk Raporumuz, Türkiye’nin GRI’dan A Raporu onayını alan ilk rapor oldu.
2010 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atan ilk Türk ilaç şirketi olduk. Çevreye olan etkimizi ölçmek ve gerekli iyileştirmeleri yapmak adına her sene karbon ayak izimizi ölçtürüyoruz. Yine ilaç sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, 2010 yılında ilk karbon ayak izi raporumuzu yayınladık.

KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU
Kurumsal Sorumluluk Raporu
Sorumluluğumuzu Paylaşıyoruz. Türkiye’ye rapor veriyoruz.
YARATICI FİKİR PLATFORMU
Yaratıcı Fikir Platformu
Fikirlerinizi önemsiyoruz.
Bizlerle yaratıcı fikirlerinizi paylaşmak için...
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ
Toplum Gönüllüleri
Çözümün Bir Parçası Olmak İçin!
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri
AVRUPA KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ
Alzheimer Çağrı Merkezi
2011 Avrupa Kalite Büyük Ödülü Bilim İlaç’ın
KariyerKariyer Site HaritasıSite Haritası Bize UlaşınBize Ulaşın
İletişim Formuİletişim Formu Bilim'den HaberlerBilim'den Haberler BasınBasın
AnketlerAnketler Büyük GörBüyük Gör RSSRSS
KISISEL VERILERIN KORUNMASIKişisel Verilerin Korunması
Bilim İlaç hakkındaki yeniliklerden
haberdar olmak için kayıt olun!
Bizi Takip Edin! Facebook Twitter Linkedin
© 2005-2022 Bilim İlaç
BİLİM PLAZA Piyalepaşa Bulvarı Kaptanpaşa Mah. Zincirlikuyu Cad. No:184 34440 Beyoğlu / İstanbul Tel: (212) 365 15 00 - Faks: (212) 276 29 19
Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.