Bilim İlaç

Bilim İlaç Hakkında

 

Köklü Kuruluş Bilim İlaç

Bilim İlaç "köklü" bir kuruluş olarak belirlediği misyon doğrultusunda; insana ve insan sağlığına önem verir, kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimser, sürekli gelişmeye açıktır, ileri teknolojiyi kullanır, uluslararası standartlarda üretim yapar, müşteri odaklıdır ve ekonomik ürünler geliştirir.

1953 yılında faaliyete başlayan Bilim İlaç, stratejik önemi olan ilaç konusunda, üretim ve pazarlama faaliyeti gösteren yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir. Bilim İlaç, üretimini üç ayrı tesiste gerçekleştirmektedir. Avrupa Birliği (EU) GMP onayı bulunan Çerkezköy Penisilin Üretim Tesisimiz, Türkiye’nin en önemli penisilin üretim tesislerinden biridir. FDA standartlarına uygun olarak dizayn ve inşa edilen ve Avrupa Birliği (EU) GMP onayı bulunan Gebze Üretim Tesisimiz, Türkiye’nin en büyük, en yeni ve çevreye en duyarlı ilaç üretim tesislerinden biridir. Bilim İlaç 4.500 metrekare laboratuvar alanına sahip Türk ilaç sektörünün en büyüklerinden biri olan Ar-Ge merkezinde geliştirdiği yeni ürünlerle, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Sadece yurtiçinde değil, yurtdışı pazarlarında da etkin olmak amacıyla çıkılan yolda bugün 70’ten fazla ülkeye ihracat yapan Bilim İlaç’ın Moldova ve Arnavutluk’ta temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. Vizyonumuz doğrultusunda Bilim İlaç ihracatının ithalatı karşılama oranı %55’e çıkmıştır. 2023 yılında vizyonumuz net ihracatçı olmaktır.

Bilim İlaç, insan sağlığını direkt olarak ilgilendiren hassas bir sektörün içerisinde hem kaliteyi ön planda tutmakta hem de gelecek nesillere saygıyı bir şirket değeri olarak benimsemektedir.

4.500 m2

Laboratuar Alanı

100 'den fazla

Bilim İnsanı

77.000 m2

Kapalı Üretim Alanı

2.500

Çalışan

Rakamlarla

Bilim İlaç

Bilim İlaç "köklü" bir kuruluş olarak belirlediği misyon doğrultusunda; insana ve insan sağlığına önem verir, kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimser, sürekli gelişmeye açıktır, ileri teknolojiyi kullanır, uluslararası standartlarda üretim yapar, müşteri odaklıdır ve ekonomik ürünler geliştirir.

%100 Türk Sermayeli Şirket

1953 yılında, hayata değer katma misyonumuz doğrultusunda, üretim ve pazarlama alanında yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket olarak faaliyete başladık. Köklü bir kuruluş olmanın belirlediği misyon ve insan sağlığını doğrudan ilgilendiren hassas bir sektörün içerisinde olmanın bilinciyle, insana ve insan sağlığına önem veriyor, kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimsiyoruz.

Üretimimizi iki ayrı tesiste gerçekleştiriyor, uluslararası standartlarda üretim yapıyoruz. Avrupa (EU) GMP onaylı Bilim Çerkezköy tesisimiz, Türkiye’nin en önemli penisilin üretim tesislerinden biridir. Gelecek nesillere saygıyı, bir şirket değeri olarak benimseyerek kurduğumuz, Türkiye’nin en büyük, teknolojik ve çevreye en duyarlı ilaç üretim tesislerinden biri olan Avrupa (EU) GMP onaylı Bilim Gebze tesisimizde sağlıklı gelecek hedefiyle üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

4.500 metrekare laboratuvar alanına sahip Türk ilaç sektörünün en büyük Ar-Ge merkezlerinden biri olan Bilim İlaç Ar-Ge merkezimizde, yeni ürünler geliştiriyor, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamanın yanı sıra gelecek nesiller ve insan sağlığı için değer yaratıyoruz. Merkezlerimizde teknolojinin gelişimini yakından izliyor, Ar-Ge çalışmalarımıza bu yeni teknikleri hızlı bir şekilde uyarlıyoruz.

Sadece yurt içinde değil, yurt dışı pazarlarında da etkin olmak adına, 1998 yılında uluslararası pazarlara açıldık. En büyük ihracatçılar arasında yer alma global vizyonumuz doğrultusunda, 70’ten fazla ülkeye ihracat yaparken, uluslararası pazarlardaki varlığımızı güçlendirmek için Moldova ve Arnavutluk'ta temsilcilik ofislerimizle hizmet veriyoruz.

En Büyük Yerli Ar-Ge Merkezi

Etik, Şeffaf Kurumsal Yönetim

Bilim İlaç olarak sosyal, çevresel, ekonomik etkilerimizin ve paydaşlarımıza karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak; etik, şeffaf ve hesap verebilir bir kurumsal yönetim anlayışıyla sürdürülebilirliğe hizmet etmeyi, iş anlayışımızın ve kurum kültürümüzün ayrılmaz parçası olarak görüyoruz.

Hayata değer katmak için araştırmaya, geliştirmeye, üretmeye, yenilemeye birlikte devam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımız da tıpkı bizim gibi çözümün bir parçası olmak için 2005 yılında Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri platformunu oluşturmuş, bugüne kadar 30’dan fazla proje kapsamında 1000’e yakın faaliyet gerçekleştirerek, 80 bine yakın çocuk ve gence ulaşmayı başarmıştır.

Bilim'de Kariyer

Çalışanlarımızın bağlılığını ve mutluluğunu en üst seviyede gerçekleştirmeyi hedefleyen değerlerimize bağlı bir kurum kültürü yaratmayı amaçlıyoruz

Devamı >