ANASAYFA DIŞ PAZARLAR ÖDÜLLER BASIN BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ İLETİŞİM SİTE HARİTASI TR EN
BİLİM İLAÇ ÜRÜN PORTFÖYÜ AR-GE KURUMSAL SORUMLULUK ÜRETİM TESİSLERİ KARİYER
İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ
NASIL KARİYER YAPABİLİRİM
BİLİMK@MPÜS
İŞ-ÖZEL YAŞAM DENGESİ
BİLİM AİLEM
GÖNÜLLÜYÜZ
İŞ FIRSATLARIMIZ
İK'DAN HABERLER
SIKÇA SORULAN SORULAR
İK'DAN HABERLER
Çalışanımızın Yeteneğini Destekledik PERYÖN "Yetenek Yönetimi" Ödülünü Kazandık / 30.09.2011
PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) tarafından düzenlenen, 29 firmanın 40 ödül başvurusu ile 5 farklı kategoride yarıştığı PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde “Yetenek Yönetimi” kategorisinde ödülü kucaklayan kuruluş olduk. Ayrıca, PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde “İşe Alım” kategorisinde de en başarılı üç firma arasına girerek finalist olma başarısını gösterdik.
Bilim İlaç’ta her çalışan bir yetenek, her yetenek bir potansiyel!

BİLİM İLAÇ İnsan Kaynakları Direktörü Aykut BORA, lâyık görüldükleri “Yetenek Yönetimi Ödülü”yle ilgili yaptığı açıklamada, her bir çalışanı ayrı bir yetenek olarak gördüklerini, çalışanlarına bireysel gelişim olanakları hazırlayarak, potansiyellerini ortaya çıkaracakları, geliştirecekleri katılımcı bir iş ortamı oluşturduklarını ve kariyer fırsatlarını değerlendirmelerine olanak tanıdıklarını belirtti. BORA;   “BİLİM İLAÇ, yetenek yönetimini şirketin tüm süreçlerine entegre ederek bütünsel bir bakış açısı ile ele alıyor. İşe alım sürecinde sadece bugünün gereksinimlerini değil, gelecek potansiyellerine göre de adayları değerlendiriyor. Fırsat eşitliği kapsamında tüm çalışanlara sağladıkları gelişim imkanlarını kullanarak bir adım öne çıkmayı başaran çalışanlarına ise yeni nesil liderlerin hazırlandığı “Yıldızlar Takımı Gelişim Programı”ndan yararlanma, yüksek lisans ve doktora yapma gibi fırsatları sunarak geleceğin liderlik pozisyonlarına hazırlıyor. Liderlik konsepti, potansiyel değerlendirme sistemi, geliştirme merkezi uygulamaları, Bilimk@mpüs eğitim portalı  gibi sistemlerde yeteneği ortaya çıkaran ve geliştiren BİLİM İLAÇ, Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri, Bilim Ailem, Bilim Çocuk, Yaratıcılık ve Yenileşim Platformu, Onurlandırma ve Ödüllendirme sistemleri ile de yeteneklerini kuruma bağlıyor.“ dedi.

BİLİM İLAÇ çalışanlarının yeteneklerini, gelecek nesillere saygılı ve sosyal sorumlu bir birey olarak “gönüllülük”le geliştiriyor.

BİLİM İLAÇ yetenek gelişim programlarında geleceğin lider adaylarına yoğun bir eğitim programı ve koçluk uyguluyor. Eğitimler vasıtasıyla aktarılan bilgiyi, yıldız çalışanlar, gönüllü projelerinde beceriye dönüştürüyor. Yetenek yönetimi kapsamında başarılı liderler, engellilerin kamp yaptığı bir ortamda, gönüllü olarak çalışarak kendi engellerini aşıyor. İlk kademe yöneticiliğine aday yıldız çalışanlar ise farklı ve zor bir sosyal sorumluluk hedefi için çalışma arkadaşlarını gönüllü olarak çalışmaya ikna ve motive ediyor, kaynakları yönetiyor, işleri gönüllüler arasında paylaştırıyor. Tüm bu çalışma sürecini, işlerini aksatmadan zaman yaratarak ve sorumluluk alarak yürütmek durumundalar. Bunu başarabilmek ise geleceğin lider adayları için önemli bir deneyim ve gelişim fırsatı oluyor.

Bilim İlaç geleceğini şekillendirecek potansiyelde çalışanları işe alıyor!

BİLİM İLAÇ, İnsan Kaynakları politikasında da vurguladığı üzere; BİLİM İLAǒı geleceğe taşıyacak yetkinlik, bilgi birikimi ve gelişim potansiyeline sahip; başarı, takım ve değer odaklı adayları fırsat eşitliği ilkesiyle işe almak üzere sistemli ve aday memnuniyetini ön planda tutan bir işe alım süreci yürütüyor. Bu kapsamda BİLİM İLAÇ “İşe Alım” kategorisinde, işe alım sürecinin etkin yönetimiyle PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde yarıştı. Şirket kültürüne paralel, gerekli nitelik ve yetkinlik gereksinimlerini karşılayan çalışanların işe alınmasını sağlayacak şekilde geliştirilmiş işe alım yönetim sistemi, finalist olma başarısını gösterdi.

Merkezimize İnsana Saygıyı Koyduk 4. kez Aynı Ödülle Rekora İmza Attık / 17.02.2011
İnsan Kaynakları uygulamalarında hayata geçirdiği sistem ile iş başvurularına 3 haftayı aşmayacak sürede ve adaya özel içerikte bilgilendirmeyle geri dönüş yapan Bilim İlaç, Kariyer.net’in “İnsana Saygı” ödülünü 4. kez evine götürdü. Kendi sektöründe üst üste 4 kez aynı kategoride ödül almaya hak kazanan Bilim İlaç, sektörünün rekorunu da kırmış oldu.
Bugüne kadar mükemmellikte süreklilikten en rekabetçi şirkete, çevre ödüllerinden gönüllülük yönetimine kadar birçok kategoride ulusal ve uluslararası sayısız ödüle layık görülen Bilim İlaç, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Bilim İlaç, Kariyer.net tarafından verilen ve insan kaynakları dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul gören İnsana Saygı Ödülü’ne bu yıl 4. kez lâyık görüldü. Aynı ödülü kendi sektöründe üst üste 4 kez alma başarısını gösteren Bilim İlaç hem bir rekora imza attı hem de iş başvurularını 3 haftayı aşmayacak sürede ve adaya özel içerikte bilgilendirmeyle yanıtlayarak bu alanda başarısını pekiştirdi.
Bu yıl 10. kez düzenlenen “İnsana Saygı Ödülleri” 16 Şubat 2011’de Lütfi Kırdar Kültür ve Kongre Merkezi Rumeli Salonu’nda gerçekleştirilen bir törenle sahiplerine verildi. Bilim İlaç, insan kaynakları uygulamalarında “insan” odaklı yaklaşım sergileyen şirketlere verilen “İnsana Saygı Ödülü”nü 4. kez evine götürmüş oldu.

“İnsana Saygı” etik kodumuz

“İnsana Saygı Ödülü’nü 4 kez üst üste kazanmak bize gurur veriyor” diye konuşan Bilim İlaç İnsan Kaynakları Direktörü Aykut Bora, gerçek başarının sürdürülebilir olmasının gerektiğini ve dört yıl üst üste lâyık görülen ödülün bu açıdan daha da anlam kazandığını kaydetti. Bilim İlaç’ın bugüne kadar aldığı her ödülün arkasında kurumsal değerlerinin bulunduğuna dikkat çeken Aykut Bora, “Bilim İlaç’ın; insan mutluluğu, gelecek nesillere saygı, etik ilkeli yönetim, değişim ve başarma tutkusu olmak üzere 5 değeri bulunmaktadır. Bu kapsamda Bilim İlaç, etik değerleri çerçevesinde insan sağlığına katkıda bulunmakta ve bu haliyle sağlık sektörünün beklentilerini karşılamaktadır. Bilim İlaç bütün bunları gerçekleştirirken de çevreye, topluma saygı ve özenden taviz vermeden, çalışanlarının kişisel gelişimi, yetkinliği ve mutluluğunu ön planda tutmaktadır. Bu nedenle bu ödüle 4. kez sahip olmak Bilim İlaç için sürpriz olmamıştır” diye konuştu.

KURUMSAL SORUMLULUK RAPORU
Kurumsal Sorumluluk Raporu
Sorumluluğumuzu Paylaşıyoruz. Türkiye’ye rapor veriyoruz.
YARATICI FİKİR PLATFORMU
Yaratıcı Fikir Platformu
Fikirlerinizi önemsiyoruz.
Bizlerle yaratıcı fikirlerinizi paylaşmak için...
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ
Toplum Gönüllüleri
Çözümün Bir Parçası Olmak İçin!
Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri
AVRUPA KALİTE BÜYÜK ÖDÜLÜ
Alzheimer Çağrı Merkezi
2011 Avrupa Kalite Büyük Ödülü Bilim İlaç’ın
KariyerKariyer Site HaritasıSite Haritası Bize UlaşınBize Ulaşın
İletişim Formuİletişim Formu Bilim'den HaberlerBilim'den Haberler BasınBasın
AnketlerAnketler Büyük GörBüyük Gör RSSRSS
KISISEL VERILERIN KORUNMASIKişisel Verilerin Korunması
Bilim İlaç hakkındaki yeniliklerden
haberdar olmak için kayıt olun!
Bizi Takip Edin! Facebook Twitter Linkedin
© 2005-2022 Bilim İlaç
BİLİM PLAZA Piyalepaşa Bulvarı Kaptanpaşa Mah. Zincirlikuyu Cad. No:184 34440 Beyoğlu / İstanbul Tel: (212) 365 15 00 - Faks: (212) 276 29 19
Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.